Houten schuur Merel is een zeer populaire en aantrekkelijke schuur. Dit type is uitgevoerd in 5 x 8 meter (bxd) inclusief luifel, maar is volledig te wijzigen naar eigen wens. De luifel heeft een afmeting van 5 x 2 meter, leunend op 14 x 14 Douglas staanders. Voor dit type is als gevelbekleding onbehandeld Douglas gebruikt (schilderwerk tegen meerprijs). De schuur is tevens niet geïsoleerd en niet geventileerd. Net als voor de bekleding van de wanden is voor de kozijnen eveneens gebruik gemaakt van onbehandeld Douglas (schilderwerk mogelijk tegen meerprijs). De schuur is voorzien van een zadeldak met OSB-dakbeschot, sneldekkers en afgewerkt met windveren en boeidelen (geen goten en hemelwaterafvoer inbegrepen). In de schuur is een zolder opgenomen van 5 x 4 meter (boven luifel en gedeelte in de schuur). De schuur, zoals hiernaast is afgebeeld, heeft een totale oppervlakte van 48 m2. inclusief overstekken.
Let er op dat dit een maatwerk model is en eigen wensen mogelijk zijn!
Belangrijkste toepassingen houten schuur Merel
Lariks/Douglas gevelbekleding:
Douglas hout is een naald houtsoort afkomstig uit Noord-west Europa die van nature een hoge duurzaamheid en sterkte heeft. Douglas is sterk en uiterst taai waardoor het uiterst goed toepasbaar is. Douglas heeft onbehandeld van nature een hoge duurzaamheid. Door de van nature hoge duurzaamheid is Douglas een milieuvriendelijk alternatief voor geïmpregneerd Vuren wat veelal schadelijke stoffen bevat om een verhoogde duurzaamheid te bereiken. Douglas wordt onbehandeld steeds veelzijdiger in verschillende buitentoepassingen ingezet, denk aan gevelbekleding, carports, tuinhuisjes en tuinmeubelen. Onbehandeld Douglashout valt in duurzaamheidsklasse 3.
Douglas kozijnen:
Douglas kozijnen zijn het best bestand tegen weer en wind mits ze een behandeling ondergaan hebben. Dit kan door middel van impregneren of spuiten, maar ook door te beitsen of te verven. Onbehandeld gaan de kozijnen op den duur werken en kunnen de kozijnen gaan klemmen. De Douglaskozijnen zijn voorzien van rubberen tochtstrips, beslag en enkel glas of dubbelglas (afhankelijk model raam/deur). Douglas kent van zichzelf een rood/oranje uitstraling, wat vaak een mooi beeld geeft.